KONST / Oljemålningar / Sandmålning 15306159
*
nr 1530 6159
Georges Ebrin Adingra
(1933-2005), Frankrike
Sandmålning, Signerad, daterad -67, duk, yttermått inklusive ram: 55x33 cm
Georges Ebrin Adingra, konstnär född i Elfenbenskusten 1933, död i Frankrike 2005.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 18:06:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 18:01:48
1
Vinnande bud
27/3 18:02:16
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Georges Ebrin Adingra
Georges Ebrin Adingra, konstnär född i Elfenbenskusten 1933, död i Frankrike 2005.
Läs mer om Georges Ebrin Adingra
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk design fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri georges ebrin adingra oljemålningar sandmålning
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Georges Ebrin Adingra
Georges Ebrin Adingra, konstnär född i Elfenbenskusten 1933, död i Frankrike 2005.
Läs mer om Georges Ebrin Adingra
nr 1530 6159
Georges Ebrin Adingra
(1933-2005), Frankrike
Sandmålning, Signerad, daterad -67, duk, yttermått inklusive ram: 55x33 cm
Georges Ebrin Adingra, konstnär född i Elfenbenskusten 1933, död i Frankrike 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/3 18:01:48 | 1 | Vinnande bud |
| 27/3 18:02:16 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Georges Ebrin Adingra
Georges Ebrin Adingra, konstnär född i Elfenbenskusten 1933, död i Frankrike 2005.Läs mer om Georges Ebrin Adingra
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk design fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri georges ebrin adingra oljemålningar sandmålning
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



